Elektronika

Subkategorijos

 • Baterijos

  Elektriniai paspirtukai dėl savo greičio, patogumo ir ekologiškumo tampa vis populiaresne transporto priemone viso pasaulio miestuose. Tačiau vienas svarbiausių elektrinio paspirtuko komponentų yra jo akumuliatorius. Toliau nagrinėsime įvairių tipų elektrinių paspirtukų akumuliatorius ir jų privalumus bei trūkumus.

  Paspirtukų akumuliatoriai

  Dažniausiai elektriniuose paspirtukuose naudojama ličio jonų baterija. Šie akumuliatoriai yra lengvi ir pasižymi dideliu energijos tankiu, o tai reiškia, kad jie gali sukaupti daug energijos mažoje erdvėje. Be to, jie yra labai patikimi ir pasižymi ilgaamžiškumu. Ličio jonų akumuliatoriai taip pat yra labai efektyvūs, o tai reiškia, kad jie gali ilgą laiką maitinti elektrinį paspirtuką be įkrovimo. Kitas akumuliatorių tipas, kuris kartais naudojamas elektriniuose paspirtukuose, yra švino rūgšties akumuliatorius. Šie akumuliatoriai yra daug sunkesni ir didesni nei ličio jonų akumuliatoriai, tačiau jie taip pat yra pigesni. Švino rūgštiniai akumuliatoriai nėra tokie efektyvūs kaip ličio jonų akumuliatoriai, todėl jie gali ne taip ilgai teikti tiek daug energijos. Be to, jie trumpiau tarnauja ir reikalauja daugiau priežiūros nei ličio jonų akumuliatoriai. Yra ir kitų tipų baterijų, kurios kartais naudojamos elektriniuose motoroleriuose, pavyzdžiui, nikelio-kadmio ir nikelio-metalo hidrido baterijos. Tačiau šių tipų akumuliatoriai naudojami ne taip dažnai kaip ličio jonų ir švino rūgšties akumuliatoriai.

  Kaip rinktis paspirtuko baterijas?

  Renkantis akumuliatorių elektriniam paspirtukui, svarbu atsižvelgti į tai, kokio nuotolio ir greičio jums reikia. Ličio jonų akumuliatoriai paprastai geriau tinka didesniam atstumui ir didesniam greičiui, o švino rūgšties akumuliatorių gali pakakti trumpesniam atstumui ir mažesniam greičiui. Taip pat svarbu atsižvelgti į akumuliatoriaus įkrovimo laiką ir patogumą. Ličio jonų akumuliatorius galima įkrauti greitai ir lengvai, paprastai vos per kelias valandas, o švino rūgšties akumuliatoriai gali būti įkraunami kelias valandas ir reikalauti daugiau priežiūros. Galiausiai svarbu atsižvelgti į akumuliatoriaus poveikį aplinkai. Ličio jonų akumuliatoriai paprastai yra ekologiškesni už švino rūgšties akumuliatorius, nes jie išskiria mažiau teršalų ir yra lengviau perdirbami.

  xiaomi paspirtuko baterija

  "Xiaomi" gamina keletą elektrinių motorolerių modelių, kurių kiekvienas turi savo baterijos specifikacijas. Paprastai "Xiaomi" paspirtukuose naudojami ličio jonų akumuliatoriai, kurie pasižymi gera svorio, galios ir patvarumo pusiausvyra. "Xiaomi" paspirtukų baterijos talpa svyruoja nuo maždaug 128Wh "Xiaomi Mi Electric Scooter Essential" iki 474Wh "Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2". Kiekvieno paspirtuko veikimo nuotolis priklauso nuo baterijos talpos, taip pat nuo tokių veiksnių kaip važiuojančiojo svoris, reljefas ir greitis. Paprastai "Xiaomi" paspirtukų akumuliatoriai yra išimami ir gali būti įkraunami atskirai nuo paspirtuko. Įkrovimo laikas gali skirtis priklausomai nuo modelio, tačiau paprastai jis svyruoja nuo maždaug 3-5 valandų, kad motoroleris būtų visiškai įkrautas. Svarbu pažymėti, kad ličio jonų akumuliatorių tarnavimo laikas yra ribotas ir laikui bėgant, juos naudojant, jų talpa palaipsniui mažėja. Kad akumuliatorius tarnautų kuo ilgiau, svarbu laikytis gamintojo nurodymų dėl įkrovimo ir laikymo.

  Pabaigai

  Apibendrinant galima teigti, kad akumuliatorius yra labai svarbi elektrinio motorolerio sudedamoji dalis. Ličio jonų akumuliatoriai yra dažniausiai elektriniuose paspirtukuose naudojami akumuliatoriai, nes yra lengvi, pasižymi dideliu energijos tankiu ir ilgaamžiškumu. Tačiau švino rūgšties akumuliatoriai gali būti pigesnis variantas trumpesniems atstumams ir mažesniam greičiui įveikti. Renkantis akumuliatorių svarbu atsižvelgti į nuotolio, greičio, įkrovimo laiko, patogumo ir poveikio aplinkai kriterijus.

 • Displėjai / ekranai
 • Gazo rankenėlės /...
 • Jungikliai
 • Kabeliai ir Jungtys
 • Saugikliai
 • Valdikliai / kontroleriai
 • Įkrovikliai / pakrovėjai
 • Žibintai, lemputės,...

Aktyvūs filtrai